Kurumsal


 

1968 yılında kurucumuz REFİK KIRLI tarafından kurulan  SNS ELEKTRONİK ilk üretim faaliyetlerine SONSES (SNS)  markası adı altında radyo imalatı ile başlamıştır, firmamız adını ve logosunu buradan almaktadır.Firmamız 1978 yılından bugüne İzmir’in Ödemiş ilçesindeki fabrikasında üretim faaliyetlerini sürdürmekte,1984 yılından beride ticari hayatına ANONİM ŞİRKET olarak devam etmektedir.

 

SNS ELEKTRONİK olarak, 45 yılı aşan ve 3.nesle ulaşan başarılı üretim hayatımızda,  kalite ve güvenilirliği kuruluşundan bugüne vazgeçilmez bir prensip kabul etmiştir.Firmamız teknolojinin ilerlemesi ile birlikte  deneyimli ve donanımlı kadrosu ile birlikte sürekli olarak kendini yenileme ve gelişime adamış bu sayede Türkiye genelinde kurulduğu günden bugüne birçok başarılı ve ilk projelere imzasını atmıştır.Sahip olduğumuz TS-EN-ISO 9001:2008  KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ile en iyiye ulaşmak için tüm kadromuz ile çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir.

 

Firmamız üretim faaliyetlerine; otomotiv sektörü iş makinaları alanında ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTELERİ (ECU) yazılım ve donanımları , otomotiv sektörü ve genel olarak iş makinaları sektörüne kablo gruplama ve elektrik dağıtım sistemleri  imalatı , servo voltaj regülatörleri imalatı , otomotiv ve iş makinaları sektörü isteğe bağlı özel gereksinimleri için kalıp ve plastik ürünler imalatı olarak üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

 

eskifabrika

 

 

FİRMAMIZIN TARİHÇESİ VE ÜRETİM FAALİYETLERİMİZİN GELİŞİMİ

 

1968 yılında kurulan firmamız ilk üretimine  SONSES (SNS) markası adı altında radyo imalatı ile başlamıştır.Firmamız adını ve logosunu buradan almaktadır.

 

 1970’li yılların başında tv ve anten kuvvetlendiricileri üretimi ile Türkiye pazarının en büyük payına hakim olmuştur.Bu yıllarda firmamızın kurucusu REFİK  KIRLI tarafından Türkiye’de ilk TV AKTARICI İSTASYONLARI imalat ve montajı yapılmıştır.

 

 1977 yılında ilk kalıp ve plastik enjeksiyon üretim bölümümüz kurulmuş ve üretim faaliyetlerine başlanmıştır.Günümüzde de kalıp ve plastik enjeksiyon bölümümüzde firmamızın  ürünleri için kullandığımız plastik ürünlerin üretimi yanında otomotiv  , iş makinası ve diğer sektörlerin özel gereksinimleri için kalıplar ve plastik ürünler üretilmektedir.

 

 1978 yılında da  İzmir’in Ödemiş ilçesi Günlüce Köyü Mevkii’ne  kurulan fabrikamızda üretim faaliyetlerine başlanmıştır.

 

 1980’li yılların başında uydu yayınlarının başlaması ile firmamız Türkiye’de yine ilk 2.80 – 3.20 m. Uydu anten imalatını gerçekleştirmiştir.Firmamız  bu yıllarda kapalı devre uydu dağıtım sistemleri imalatı ile birçok büyük projeye imza atmıştır.(Gülhane Askeri Hastanesi , Çimento Fabrikaları,vs).

 

 1990’lı yıllarda özel bir televizyon kanalının uydu yayınının Türkiye genelinin %22’sinde izletilmesi için aktarıcı sistemleri imalatı ve montajı yapılmıştır.TURKSAT uydusunun fırlatılması ile analog uydu sistemleri imalatı gerçekleştirilmiş ve Türkiye genelinde satışları yapılmıştır.Ayrıca bu yıllarda elektrik ürünlerimize 5 kVa’dan 100 kVa ‘ya kadar Aşırı Gerilim Korumalı tam otomatik SERVO VOLTAJ REGÜLATÖR ‘i imalatı gerçekleştirilmiş , imalatı ve satışları şuan da devam etmektedir.

 

 1999  yılında  iş makinaları sektöründe araçların ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTELERİ  (vites kontrol,yürüyüş kontrol)   firmamız bünyesinde özel yazılım sistemleri geliştirilerek üretimine başlanmıştır ve bu alanda da devam eden ve geliştirilen uygulamalarımız bulunmaktadır.

 

2004 yılından itibarende firmamızın üretimine ait olan ürünlerin kablo gruplamaları yanında otomotiv sektörü ve genel olarak iş makinaları sektörüne  KABLO GRUPLAMA-ENSTELLASYON ,şase ve pano güç dağılımı elektrik tesisatları projelendirme ve üretimine başlanmıştır.Deneyimli ve donanımlı kadromuz ile araçlarda halihazır elektrik tesisatlarının numuneye bağlı olarak kablo tesisatı gruplandırılmasının üretimi yapılabilmesinin yanında  , güç dağılımına bağlı olarak gerekli kablo gruplama , uygun konnektör- terminal seçimi, kablo kesit ve kodlandırma ile prototip dizayn çalışmalarına katkıda bulunabilmekteyiz.Ürünlerimiz için gerekli konnektör , terminal ve elektrik-elektronik (AMP – DEUTSCH – FCI – INFINEON – SUMİTOMO – …..)  malzemelerin temini firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.