İçeriğe geç

Biz Kimiz?

Firmamız, 1968 yılında REFİK KIRLI tarafından SONSES (SNS) markası adı altında kuruldu. Radyo imalatıyla başlayan bu yolculuk, SONSES isminin ve logosunun doğuşuna tanıklık etti.

1978 yılından itibaren İzmir’in Ödemiş ilçesindeki fabrikamızda kesintisiz üretim yaparak, sektörün öncüsü olma yolunda emin adımlarla ilerledik. Ancak hikayemiz burada bitmedi. 1968’de başlayan serüvenimiz, farklı sektörlerdeki başarılarımızla her yıl daha da büyüyerek güçlendi.

Geçmişten gelen tecrübemiz ve yenilikçi yaklaşımımızla, her zaman daha iyisini hedefledik. Kalite ve müşteri memnuniyetini her adımda ön planda tutarak sektörde sağlam bir yer edindik. İzmir’in kalbinden dünyaya açılan kapımızla, yarım asrı aşan bir başarı hikayesi yazıyoruz.

SNS Bağlantı Teknolojileri olarak, 50 yılı aşan ve 3.nesle ulaşan başarılı üretim hayatımızda,  kalite ve güvenilirliği kuruluşundan bugüne vazgeçilmez bir prensip kabul etmiştir. Firmamız teknolojinin ilerlemesi ile deneyimli ve donanımlı kadrosu ile birlikte sürekli olarak kendini yenileme ve gelişime adamış bu sayede Türkiye genelinde kurulduğu günden bugüne birçok başarılı ve ilk projelere imzasını atmıştır. Sahip olduğumuz TS-EN-ISO 9001:2008  KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ile en iyiye ulaşmak için tüm kadromuz ile çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Faaliyet alanlarımız

Firmamız üretim faaliyetlerine;

  • Otomotiv sektörü iş makinaları alanında ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTELERİ (ECU) yazılım ve donanımları
  • Otomotiv sektörü ve genel olarak iş makinaları sektörüne kablo gruplama ve elektrik dağıtım sistemleri  imalatı,
  • Servo voltaj regülatörleri imalatı,

Otomotiv ve iş makinaları sektörü isteğe bağlı özel gereksinimleri için kalıp ve plastik ürünler imalatı olarak üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Elektronik Yürüyüş/Vites
Kontrol Üniteleri (ECU)

Özel yazılım ve donanım ile güçlendirilmiş, yerli üretim, birinci sınıf malzemelerle imal edilen iş makinası kartları

Şase/Pano Güç Dağılımı Elektrik Tesisat Projeleri

Otomotiv sektöründe kullanılmakta/geliştirilmekte olan araç elektrik kablo tesisatlarının proje çizimleri ve kablo kodlama/gruplama ile bağlantı çözümleri.

Servo Voltaj Regülatörleri

5 kVa – 100 kVa arası çalışabilen tam otomatik, Aşırı gerilim korumalı servo voltaj regülatör üretimiFİRMAMIZIN TARİHÇESİ

Firmamızın kökeni, 1968’de kuruluşundan itibaren SONSES (SNS) markası altında radyo üretimiyle başlamıştır. Bu başlangıç, adını ve logosunu aldığı bir temel oluşturmuştur.

1970’lerin başında anten kuvvetlendiricilerinin üretimiyle, Türkiye pazarında lider konuma gelmiştir. Aynı dönemde, firmamızın kurucusu Refik Kırli, Türkiye’de ilk TV Aktarıcı İstasyonlarının üretim ve montajını gerçekleştirmiştir.

1977’de, plastik enjeksiyon üretim bölümümüzün kurulmasıyla birlikte kalıp ve plastik ürünlerin imalatına başlanmıştır. Bu bölüm günümüzde de faaliyet göstererek, firmamızın ürünleri için gerekli plastik bileşenlerin üretimini sağlamaktadır. Ayrıca otomotiv, iş makineleri ve diğer sektörlerin ihtiyaçları için kalıp ve plastik ürünler üretilmektedir.

1978’de, üretim faaliyetlerine başlamak üzere İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Günlüce Köyü’nde bir fabrika kurulmuştur.

1980’lerin başında uydu yayınlarının başlamasıyla, firmamız Türkiye’de ilk kez 2.80 – 3.20 metrelik uydu antenlerinin imalatını gerçekleştirmiştir. Bu dönemde kapalı devre uydu dağıtım sistemleri imalatıyla birçok önemli projeye imza atmıştır, örneğin Gülhane Askeri Hastanesi ve çimento fabrikaları gibi.

1990’larda, bir televizyon kanalının uydu yayınının Türkiye genelinde %22’sinde izlenmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla aktarıcı sistemlerin imalatı ve montajı gerçekleştirilmiş ve Türksat uydusunun fırlatılmasıyla analog uydu sistemlerinin imalatı yapılmıştır. Ayrıca bu dönemde, elektrik ürünlerimiz için 5 kVa’dan 100 kVa’ya kadar Aşırı Gerilim Korumalı Tam Otomatik Servo Voltaj Regülatörlerinin imalatı gerçekleştirilmiştir. Bu ürünlerin imalatı ve satışı hala devam etmektedir.

1999’da, iş makineleri sektöründe araçların elektronik kontrol ünitelerinin üretimine başlanmıştır. Bu, özel yazılım sistemleri ve uygulamaların geliştirilmesiyle devam etmektedir.

2004’ten itibaren, firmamızın ürünlerinin elektronik kablo gruplamaları yapılmıştır. Otomotiv ve iş makineleri sektörlerine yönelik enstalasyon, şase ve pano güç dağılımı elektrik tesisatları projelendirme ve üretimine başlanmıştır. Araçlarda elektrik tesisatlarının numuneye bağlı olarak kablo gruplandırılması üretimi de yapılmaktadır. Ayrıca güç dağılımına bağlı olarak gerekli kablo gruplama işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Son olarak, uygun konnektör ve terminal seçimi, kablo kesit ve kodlandırma gibi prototip dizayn çalışmalarına katkıda bulunulmaktadır. Ürünlerimiz için gerekli konnektör, terminal ve elektrik-elektronik malzemelerin temini de firmamız tarafından sağlanmaktadır.

İş Ortaklarımız